Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 6 lutego 2014 przez Marcin Sułkowski w Wydarzenia
 
 

Z Playboya do polityki


Jak donosi Wirtualna Polska (por. [1]): Prezes klubu piłkarskiego Warta Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim – poinformowano na konferencji prasowej Twojego Ruchu. Łukomska-Pyżalska będzie „dwójką” na liście. Tuż za Markiem Siwcem. Jak Państwo myślicie, która partia wystawi panią Łukomską-Pyżalską na swoich listach? Zwykle ma się trzy strzały, ale w tym wypadku wystarczą dwa. Do głowy przychodzą jedynie SLD i Twój Ruch. No tak naprawdę to nie mój, ale skoro się tak nazwali…

Ruch jest czysto PRowy, ma na celu przyciągnięcie uwagi młodego elektoratu i wywołanie mini-skandalu. Jest jeden polityk, który lubuje się w takich zagraniach. Wymachiwanie gumowym penisem, happeningi z udawaną trawką w tle czy bankiet z tańcem z Anną Grodzką. Nie, nie chodzi o Ryszarda Kalisza – ten polityk słynie ze swojego gorącego poparcia dla biednych grup zawodowych. No bo jakże inaczej ocenić kilka słów rzuconych do strajkujących o podwyżkę pielęgniarek, po czym wsiada się do swojego Jaguara? Jak Państwu wiadomo: wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. Ale nie o pana Kalisza nam chodzi.

Oczywiście chodzi mi o Janusza Palikota – prezesa Twojego Ruchu. Znaczy nie mojego… ale nie o tym chciałem. Sprawa jest śmieszna, bo okazuje się, że PRL-owska zasada „nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera” nadal obowiązuje. Dudnienie w mediach, że studia otwierają horyzonty, dają kompetencje a polityk bez wyższego wykształcenia i pojęcia o polityce, to po prostu pasożyt biorący dietę poselską – wszystko to można potłuc o kant tyłka. Mieliśmy już znanego detektywa, byłego bramkarza, który powstrzymał Anglię, teraz będziemy mieli gwiazdę Playboya. Sami kompetentni ludzie się pchają na stanowiska.

Zastanawia mnie tylko, jak jeszcze zaskoczą nas politycy i kogo wcielą w swoje szeregi. Przychodzi mi na myśl niejaka pani Rokita i to bynajmniej nie Neli – chodzi mi o Mariannę Rokitę, seksualną rekordzistkę, która zasłynęła ze stosunku z 759 mężczyznami w ciągu jednego dnia. Skandal będzie, nazwisko kojarzy się stricte politycznie, a może któryś z poznanych przez panią Mariannę „partnerów” przyda się w jakiś tajemniczy sposób dla poprawienia sytuacji w Polsce. Jakby nie było – znów będzie śmiesznie.

[1] http://wiadomosci.wp.pl/gid,16386345,kat,1342,title,Kolejna-znana-na-listach-do-PE,galeria.html

fot. http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32772/warta5.jpeg


Marcin Sułkowski