Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 19 czerwca 2014 przez Marcin Sułkowski w Wydarzenia
 
 

Seks-edukacja pełną … gębą


Jak donosi serwis gazeta.pl (por. [1]), dzisiaj zapadł wyrok w sprawie nauczycielki, która urodziła dziecko swojego 14-letniego ucznia. Co prawda wyrok niewielki, bowiem jedynie rok więzienia w zawieszeniu oraz 3-letni zakaz wykonywania zawodu, ale czy powinno nas to szokować? I nie chodzi mi tu rzecz jasna o same okoliczności łagodzące – kobieta była po ciężkich przejściach, związanych ze śmiercią matki. Chodzi raczej o konsekwencje współczesnej rzeczywistości, która zwyczajnie stanęła na głowie.

Może to zabrzmieć jak ponury dowcip, ale skoro mamy do czynienia z edukacją seksualną od wczesnych lat, to w zasadzie czemu nie powiedzieć, że owa nauczycielka zastosowała pełny pakiet instruktażowy? Zapewne chłopiec jest przeszkolony z zawiłości erotycznych – w końcu za partnerkę miał doświadczoną kobietę, a nie rówieśniczkę. Czy takie działanie mogło zaszkodzić psychice dziecka w świetle tego, o czym mówią współcześni „fachowcy” od edukacji seksualnej? Skoro istnieje propozycja, aby tak wcześnie, bo już na początku szkoły podstawowej, uczyć dzieci masturbacji, to czy właśnie nie takiego finału oczekuje się po takich programach? Nie chodzi mi tutaj o ciążę nauczycielki, bo tutaj postępowcy wbiją do głowy naszym pociechom, że należy się zabezpieczać, ale o sam fakt odbytego stosunku. W końcu 14 lat to wiek, w którym dzieci zaczynają odczuwać fizyczną potrzebę spółkowania. A że nie rozumieją, o co tak naprawdę chodzi? Nie ma problemu – na ratunek przychodzą nam specjalne zajęcia z uświadamiania maluchów w sprawach seksu.

Do czego zmierzam? Ano do tego, że dzisiaj jeszcze dziwimy się sytuacją, w której nauczycielka zachodzi w ciążę z nieletnim uczniem i piętnujemy to. Czy aby na pewno za kilka, czy kilkanaście lat, następne pokolenie nie będzie tak wyzbyte podstawowych zasad, że uzna to za coś naturalnego. Co więcej – nienaturalne będzie bycie prawiczkiem, czy dziewicą w wieku lat 14. Świat staje na głowie.

Jedyne, co jestem w stanie dodać na pocieszenie, to słynny skecz kabaretu TEY, który jeszcze jest aktualny – http://www.youtube.com/watch?v=EEBpyB3k9Uc

[1] http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16179860,Nauczycielka_skazana_na_rok__Za_seks_z_14_letnim_uczniem.html#LokKrajTxt

fot. http://ks366875.kimsufi.com/p5/201005/DF/65947368.jpg


Marcin Sułkowski