Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 12 września 2015 przez Marcin Sułkowski w Polityka
 
 

PiS wygra nadchodzące wybory.


Co niektórym, tytuł może wydawać się niezbyt odkrywczy. Innym z kolei, złowrogi. Fakty są jednak nieubłagane – Platforma Obywatelska „przejadła się” politycznie, natomiast PiS obiecuje złote góry. Ludzie nie słuchają już gróźb o krwiożerczym Kaczyńskim, chorym psychicznie Macierewiczu czy chęci wywołania wojny z Rosją. Są zahipnotyzowani tym, co rzekomo dostaną. Darmowe leki dla starszych, 12 zł za godzinę brutto, jako stawka minimalna czy 500 złotych miesięcznie na każde dziecko [por. 1]. Nikt nie liczy się z kosztami, bo tych ma w zasadzie nie być. Wystarczy przecież uszczelnić system. Prawda, że proste?

Mimo mojej szczerej niechęci do Platformy Obywatelskiej, ich działań i bezczelności, jaką reprezentowała przez tyle lat rządów, nie wyobrażam sobie, aby uszczelnienie systemu było w stanie zarezerwować tak dużą gotówkę, aby obsłużyć deklaracje Prawa i Sprawiedliwości. Niestety nasza prawica ma czerwoną twarz, dlatego trudno spodziewać się czegoś innego, niż gospodarczego pustosłowia. Rzecz oczywista dla każdego, kto prowadził firmę, jak to, że podniesienie płacy pracownika, odbije się na cenie końcowej usługi/produktu, jest czymś zupełnie obcym propagandzie partyjnej. Nie będę tutaj zrzucał winy tylko i wyłącznie na PiS, bo jest niewielu polityków, którzy hamują swój język i nie rzucają czczymi obietnicami.

Ale czy można się dziwić, gdy obywatel tak naprawdę nie głosuje na konkretne pomysły czy osoby, które za nimi stoją? W Polsce istnieje cała rzesza zaklinaczy rzeczywistości, którzy jedyne, czego pragną, to aby im się dobrze działo. I PiS obiecuje właśnie tę świetlaną przyszłość. W obozie Jarosława Kaczyńskiego, ludzie widzą szansę na spełnienie swoich marzeń. Jest to jedynie mżonka, bowiem PiS nie ma pomysłu na rozwiązanie problemów polskiej gospodarki, a ta jest, na chwilę obecną najważniejsza. Nie ma to jednak większego znaczenia. Swego czasu Janusz Korwin-Mikke żył nadzieją, że w końcu zostanie wybrany, bo ludzie będą tak zmęczeni tymi samymi twarzami w polityce, że w końcu wybiorą tego z muszką. Nie tym razem, szanowny Panie. Tym razem wybiorą tego z kotem, oraz jego ekipę.

[1] http://www4.rp.pl/Budzet-i-Podatki/309129958-Szydlo-Nie-podwyzszymy-podatkow.html

fot. http://r-scale-14.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/e60e81c4cbe5171cd654662d9887aec2/69367d2d-aec3-4ebf-ba45-442fe90da861.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000


Marcin Sułkowski