Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 19 lutego 2014 przez Marcin Sułkowski w Wydarzenia
 
 

Parytety a zmiana płci


I oto stało się! Kolejny pomysł promowany przez lewicę okazał się nie tylko niewypałem, ale również zwyczajnym pośmiewiskiem. Przyznam, że ze względu na to, że na parytety reaguję alergicznie, nie starałem się przewidywać konsekwencji tego pomysłu w świetle kolejnych wymysłów lewicowców. Wydawało mi się, że jest zwyczajnym idiotyzmem twierdzenie, że np. na listach wyborczych powinna być równa ilość kobiet i mężczyzn. Byłem zawsze przekonany, że to kompetencje powinny decydować o tym, kto będzie rządził państwem. Co więcej – nie mam zupełnie nic przeciwko, jeśli okaże się, że w rządzie będą same kobiety, bo okazały się lepsze od swoich kolegów. Z chęcią przyklasnę takiej sytuacji.

Rzeczywistość napisała jednak inny scenariusz. Mainstreamowe media tak długo tłukły kwestię parytetów, że w końcu one przeszły. Rzecz jasna odbiją się taką samą czkawką, jak parytety rasowe w USA w latach 60-tych, niemniej najpierw będziemy mieli kilka okazji do śmiechu. Jedną z nich jest sytuacja, o której pisze tvn24.pl (por. [1]). Jeden z francuskich polityków zmienił płeć, co całkowicie poprzestawiało porządek na listach wyborczych.

W związku z tym nasuwa się kilka pytań. Zostawić listę taką, jaka jest i pogwałcić zasadę parytetów, o którą tyle się walczyło?  Co więcej, po cichu przyzna się, że zmiana płci nie ma aż takiego znaczenia dla identyfikacji człowieka, skoro można tak manipulować w kwestiach strategicznych. A może należy usunąć polityka z listy i zastąpić innym, aby nie powodować problemów? Nie wydaje mi się, żeby na taki sposób uprawiania polityki zezwalała lewicowa ideologia. Bez względu na ostateczną decyzję, mamy cyrk na kółkach. A nam pozostaje czekać, co jeszcze wymyślą „wykształceni z wielkich ośrodków”.

[1] http://www.tvn24.pl/francuz-zmienil-plec-posypaly-sie-parytety-na-listach,399967,s.html

fot. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJju6GB2_6UtukxQwEGh2ELOb_p1SORcWxzf8loUkJO86l1MdARg


Marcin Sułkowski