Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 30 stycznia 2014 przez Balthasar Colbert w Polityka
 
 

Nowe podatki – stara bieda


Tomasz Warawko zauważył, że młodzi Polacy będą chodzić po śmietnikach – już niedługo (por. [1]). Mimo przekonywujących argumentów oraz dobrego stylu wizja ta wydaje się jednak zbyt pesymistyczna. I to mimo faktu, że (nie)rząd przyjął już w swych sercach i umysłach konieczność opodatkowania umów śmieciowych. Swoją drogą zabawne to nazewnictwo, bo to umowy o prace są de facto śmieciowymi, gdyż to od nich odprowadzane są składki do niszczarki zwanej ZUS.

Wizja ta jest zbyt pesymistyczna… mimo, że nawet nasze wypłaty w bankomatach mają być (por. [2]) opodatkowane. Dość to zabawne, bo być może pieniądze te będziemy wybierać na opłacenie podatków. Opodatkować dwukrotnie to już sztuka, ale biorąc pod uwagę, że istnieje jeszcze podatek Belki, a więc podatek od naszych oszczędności na kontach mamy do czynienia z podatkiem potrójnym. Trzeba przyznać, że to prawdziwy majstersztyk.

Wizja ta jest zbyt pesymistyczna… mimo, że trzeba udzielić pozytywnej odpowiedzi na pytanie jakie postawił tygodnik Nowa Konfederacja (por. [3]): Czy rządzą nami durnie?

Wizja ta jest zbyt pesymistyczna… mimo, że akcyza na papierosach, bezrobocie i ceny rosną, a pensje nie.

Dlaczego?  Wizja ta jest zbyt pesymistyczna ponieważ młodzi ludzie wcale nie zamierzają odprowadzać podatków w Polsce, pracować w Polsce, mieszkać i być szczęśliwymi w Polsce, a tym bardziej grzebać w Polskich śmietnikach. Młodzi ludzie zamierzają bowiem wyemigrować… żyć, pracować, mieć dzieci i  cieszyć się życiem z dala od państwa, które ani im nie służy, ani już ich nie interesuje. Bo jak ma ich interesować skoro cały aparat państwowy ma ich w d*pie, a wszystko co cenią i kochają chce im odebrać?

[1] http://parezja.pl/polacy-beda-chodzic-po-smietnikach-juz-niedlugo/

[2] http://www.biztok.pl/artykul/fiskus-znow-chce-naszych-pieniedzy-tym-razem-od-wyplat-z-bankomatow_a15107

[3] http://www.nowakonfederacja.pl/

fot. http://www.wsa.org.pl/art-__8220_bezpieczna_europa__8221__w_ramach_festiwalu_globale-327.html


Balthasar Colbert