Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
0
Opublikowane 27 stycznia 2014 przez Balthasar Colbert w Kultura
 
 

Co łączy posła Palikota i panią Ewą Wójciak?


Po pierwsze jest to fakt, że zarówno ów „polityk”, jak i owa „artystka”są specjalistami od członków męskich. Pan „polityk”lubi bowiem odgrażać się czasem plastikowym substytutem męskości (por.[1]) , pani „artystka” zaś lubi mianem niezbyt zaszczytnym określać osoby sprawujące urzędy skądinąd zaszczytne. Owa zbieżność fantazyjnych upodobań, musiała, prędzej czy później, zwrócić tę dwójkę ku sobie. Co prawda pan „polityk” jest delikatniejszy w słowie, gdyż zdarzyło mu się tylko nazwać prezydenta chamem (a istnieją słowa na ‚ch’ znacznie mocniejsze), ale możliwe, że pani „artystce” imponują mężczyźni delikatni. W takim razie w środowisku pana „polityka” znajdzie co najmniej jednego jeszcze delikatnego mężczyznę. Tak delikatnego, że uchodzi za kobietę.

Ale o co dokładnie chodzi? Chodzi o to, że pani „artystka” poszła po rozum do głowy i zdała sobie sprawę, że jako dyrektor teatru ma znacznie mniejszą swobodę wypowiedzi odważnych niż jako „polityk”. Z tego też powodu zaciągnęła się do gwardii pana „polityka” licząc na europejski żołd (por.[2]). Zaskakujące jest tylko, że do Parlamentu Europejskiego kandydować będzie nie z Poznania, gdzie prowadziła i przewodziła działalności „artystycznej”, ale z Łodzi. Miasto Łódź jak wiadomo tonie i z roku na rok ma się coraz gorzej (podobno w ostatnim grudniu zabrakło w kasie tego miasta pieniędzy na opłacenie składek ZUS dla nauczycieli… dobrze, że chociaż na pensje starczyło). Może się zatem zdarzyć tak, że w porywie rozpaczy Łodzianie nawet na nią zagłosują.

Zresztą ujawniona już część listy wyborczej Europy Plus i Twojego Ruchu jest wyjątkowo ciekawa. Nie ma tam co prawda, żadnych chuj*w, ani chamów, ale są ludzie tak barwni, że nie do końca wiadomo jakie poglądy będą mieli w dniu wyborów. Nie wiadomo jaką będą mieć orientację, czy dewiację seksualną a nawet płeć. Ot kolorowo i wesoło, a że sensownego programu ani widu, ani słychu? A czy sensownymi programami ludzie żyją?

 

 

[1] http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/janusz-palikot-oferuje-donaldowi-tuskowi-wibrator_197569.html

[2] http://www.rp.pl/artykul/738667,1082354-Nazwala-papieza–ch——Palikot-wzial-ja-na-listy.html

fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Palikot


Balthasar Colbert