Felietony, komentarze, opinie

 

 
Nie przegap!
 

 
9
Opublikowane 18 lutego 2014 przez Marcin Sułkowski w Rozmaite
 
 

Ad vocem marucha

z6858324Q
z6858324Q

Doczekałem się pierwszej polemiki (por. [1]) do tekstu, który pierwotnie ukazał się na portalu luznemysli.pl, lecz został również zamieszczony na konserwatyzm.pl. Czy jest się czego cieszyć? Byłoby, gdyby mój polemista – nazywający siebie pseudonimem „Marucha” wykazał się krztyną kultury oraz umiejętnością argumentowania i dyskusji. Niestety w zamian otrzymałem ogromną porcję chamstwa, wulgaryzmów i nic nie wnoszących do sprawy oszczerstw, których nie zamierzam pozostawić bez odzewu publicystycznego, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również prawnego. Niestety na chamstwo należy reagować zdecydowanie i choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem rozwiązywania problemów na drodze sądowej, czego dowodem choćby mój tekst o logice sądów i sprawie red. Terlikowskiego (por. [2]) uważam, że są sytuacje, w których nie ma innego wyjścia. Liczę jednak na dżentelmeńską postawę mojego polemisty i merytoryczne odniesienie się do mojego tekstu. Jestem zawsze otwarty na dyskusję, jest jednak jeden warunek – musi być zachowana kultura.

Poniżej przedstawiam zrzuty z ekranu, które dowodzą, że tego typu słowa faktycznie padły na blogu p. Maruchy. Aby powiększyć obraz, należy nań kliknąć.

1

2

3

4

5

6

7

8

Nie jestem zwolennikiem rzucania argumentu o antysemityzmie, dlatego sprawę ujmuję inaczej. Nie przystoi osobie, która na własnym blogu pisze o sobie, jako o osobie wierzącej i uważającej równość wszystkich ludzi (por. [3]), aby ubliżała innym i robiła brzydkie wycieczki do innych narodowości.

Stwierdzenia, że jestem durniem lub agentem (sic!), oraz że należałoby mnie „pier*** łopatą w łeb”, czy że jestem chu*** (ktoś się zapatrzył na p. Wójciak?) są niedopuszczalne w publicznym dyskursie, dlatego oznajmiam, że zamieszczam na stronie luznemysli.pl przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszenia dóbr osobistych (w formie zrzutu ekranu z przyczyn technicznych). Jako dowód, że informacja o tym fakcie dotarła do użytkownika „Marucha”, zamieszczam również w formie pliku .jpg zrzut ekranu z bloga maruchy (informację o przedsądowym wezwaniu zamieszczam tutaj: http://marucha.wordpress.com/2014/02/18/nowy-program-pis/). Mam nadzieję, że jako szanujący siebie mężczyzna, p. Marucha okaże się dżentelmenem i załatwi tę sprawę po dżentelmeńsku.

Oto przedsądowe wezwanie:

wezwanie

Oto zrzut z komentarzem potwierdzającym, że informacja dotarła do użytkownika „Marucha”

komentarz

Aktualizacja (11:31): Ze względu na sprostowanie oraz zmianę formy wpisu przez blogera „Marucha”, sprawę uznaję za zamkniętą. Mam nadzieję na polemikę w przyszłości. – M.S.

[1] http://marucha.wordpress.com/2014/02/18/nowy-program-pis/

[2] http://luznemysli.pl/sedziow-problemy-z-logika/

[3] http://marucha.wordpress.com/poglady-maruchy-na-swiat-i-zycie/

fot. http://bi.gazeta.pl/im/4/6858/z6858324Q.jpg


Marcin Sułkowski

 


 • Jan z Kolna

  „Gajowy Marucha” to Mirosław J. Wiechowski, osoba znana z chamstwa, szerzenia oszczerstw i nieuczciwych zagrywek. Proszę sobie poczytać zawartość cytatu na różowym tle, by zrozumieć, z kim ma Pan do czynienia:
  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/11/12/dziennik-gajowego-maruchy-czyli-patriotyzm-klamstwem-i-chamstwem-podszyty/

 • Szanowny Panie Marcinie,
  Istotnie, poniosło mnie i użyłem słów niedopuszczalnych podczas cywilizowanej dyskusji.
  Szczerze za to przepraszam.
  Niewłaściwie słowa i zwroty, użyte przeze mnie w komentarzach wtrąconych przeze mnie do Pańskiego tekstu, zostały usunięte bądź złagodzone.
  http://marucha.wordpress.com/2014/02/18/nowy-program-pis/

  Z poważaniem
  „Gajowy Marucha”

 • Piotr

  A oto komentarz Maruchy pod moim postem – mocno poczułem, z kim mam do czynienia:
  http://storage5.static.itmages.com/i/14/0509/h_1399597897_2684452_c3f3ce3a1d.jpg

 • Piotr

  Jestem prawie pewny, że Gajowy Marucha jest rosyjskim agentem wpływu i częścią ogromnego system internetowej dezinformacji. Cele jej są dywersyjne, czyli mają wewnętrznie skłócić społeczeństwo polskie (i inne) – takie są łatwym celem. To właśnie są źródła portali podsycających antysemityzm, oskarżających władze Polski o zdradę, doszukujących się spisku żydowsko-bankierskiego, itd. Wiem o czym piszę, bo sam się załapałem na tę narrację – jest bardzo wewnętrznie spójna. Jest to szalenie groźne, bo już dziś widać, że wiele osób powtarza z przekonaniem te brednie o spiskach rządzących przeciw ludzkości – podczas, gdy jedynym, realnym spiskiem i zagrożeniem, jest właśnie ta kampania dezinformacji i siania zamętu i lęku w głowach. Jestem głęboko przekonany, że za tymi treściami, od jakich pęka net w szwach, stoją rosyjskie służby specjalne. Osobiście uważam to za iście szatańską robotę – wiem, że mogę gadać trochę jak nawiedzony, ale posłuchajcie, jakie rzeczy opowiadają ludzie na ulicy, w taksówce – włos się na głowie jeży. Skąd w ich głowach pojawiła się ta cała narracja, że są prawie gotowi do obalenia „tej wstrętnej, oszukańczej PO”, że kiwają z uznaniem głowami dla twardej postawy Putina. Dziś w nocy mi się trochę wyjaśniło. Rodacy – musimy być nieskłóceni, jako naród, inaczej będziemy słabi, jako państwo!!!